ماست

ماست یکی از بهترین و سهل الهضم‌ترین غذاها است.

ماست معده را تقویت و به هضم غذا کمک می‌کند و از امراضی مثل اگزما و کهیر جلوگیری می‌کند .

همچنین به علت داشتن فسفر تقویت کننده حافظه است.ماست

محصولات لبنی ایران : شست‌وشوی سر با ماست، مو را تقویت کرده و از ریزش آن می‌کاهد
  • مالیدن ماست به دست و صورت باعث نرمی و لطافت پوست شده و از امراض جلدی بویژه جوش جلوگیری می‌کند.
  • ماست به علت داشتن ویتامین D، استخوان­ها را محکم می‌کند.
  • ماست به جذب دو ترکیب مهم غذایی پروتئین ­ها و مواد معدنی کمک می‌کند.
  • ماست می‌تواند باعث کاهش کلسترول خون شود.

متخصصان در هنگام مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها، مصرف ماست را توصیه می‌نمایند زیرا اغلب آنتی‌بیوتیک‌ها باعث نابودی باکتری ­های مفید دستگاه گوارش شده و متعاقبا باعث اختلال در کار دستگاه گوارش می‌شوند. ماست می‌تواند به برگشت شرایط طبیعی روده‌ها کمک نماید. توصیه شده در هنگامی که قرار است بیمار بیش از ۲ هفته آنتی‌بیوتیک مصرف نماید، حداقل ۲۵۰ میلی‌لیتر ماست را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهد.

محصولات لبنی ایران : ماست با ایجاد شرایط مناسب بیولوژیکی، باعث جذب بهتر برخی مواد غذایی می‌گردد

از جمله آنها می‌توان به افزایش جذب کلسیم و ویتامین­های گروه B اشاره نمود. اسید موجود در ماست به برگشت حالت عادی روده‌ها پس از عفونت ­ها کمک می‌نماید. ماست می‌تواند در پیشگیری از بروز عفونت ­ها و بیماری­های گوارشی ناشی از ویروس ­ها و حساسیت­ های غذایی مفید باشد. ماست با تقویت باکتری­های مفید ساکن روده، باعث افزایش سلامت دستگاه گوارش می‌شود. ماست با خنثی ­سازی برخی ترکیبات مضر صفراوی، از تحریک جدار روده‌ها کاسته واحتمال بروز سرطان روده را کاهش می‌دهد. کلسیم موجود در ماست نیز مانع رشد بی­رویه سلول­ های پوششی روده بزرگ می‌شود.

بررسی­ ها نشان داده است افرادی که کلسیم بیشتری مصرف می‌کنند، سرطان روده در آنها کمتر است.

مبتلایان به خارش، سوزش، جوش و ناراحتی‌های پوستی می‌توانند برای سلامتی خود از ماست استفاده کنند. باکتری­ های ماست بسیاری از ویتامین­های گروه B را می‌سازد و به خون می‌فرستد. کلسیم موجود در ماست برای سالخوردگان بی‌اندازه مفید است و این اشخاص که همیشه از عفونت­های روده‌ای خود می‌نالند اگر بطور مرتب ماست بخورند گاز و عفونت روده آنها به کلی برطرف خواهد شد. این ماده غذایی نیرو، نشاط، مقاومت و چابکی به فرد می‌دهد و بدن را از سموم پاک می‌کند. پزشکان اعتقاد دارند ماست به دلیل داشتن خواص متعدد از پنی‌سیلین هم قوی­تر است به همین دلیل است که در تمام بیماری­ ها، خوردن آن را تجویز می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *